|

فرماندار تبریز:خیرین کمک کنند تا مدارس مهد قرآن از 6 باب به 14 باب مدرسه افزایش یابد

 

 

فرماندار تبریز:

خیرین کمک کنند تا مدارس مهد قرآن از 6 باب به 14 باب مدرسه افزایش یابد

 

 

فرماندار تبریز تاکید کرد که خیرین کمک کنند تا مدارس مهد قرآن به نیت چهارده معصوم از 6 باب مدرسه به 14 باب مدرسه افزایش یابد.

 محمود چمنی فرماندار تبریز و عضو هیات امنای مهد قرآن استان، در گفتگو با روابط عمومی مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب افزود: برای اینکه مهد قرآن میزان اثر بخشی شیوه های تربیتی خود را افزایش دهد و رده های سنی مختلف را تحت پوشش قرار دهد، هیات امنا و مدیریت مهد قرآن استان، تصمیم به راه اندازی مدارس ابتدایی و راهنمایی گرفتند که شیوه قانونی ورود به عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزی، تاسیس مدارس غیر انتفاعی بود.

وی با اشاره به ویژگی های این مدارس، خاطر نشان کرد: مهد قرآن استان با استفاده از تجربیات ارزشمند خود در باب تربیت دینی سنین مختلف، مدارس را با شیوه های نوین آموزشی و تربیتی اداره می کند.

چمنی با اشاره به اینکه نه هیات امنا، نه هیات مدیره و نه هیچ شخص دیگری از این درآمدها برداشتی ندارد و حتی هیات امنا و مدیره، طی تعهد محضری اعلام کرده اند که هیچ سهام و سرمایه ای در این مدارس و سایر مراکز مهد قرآن نداشته و نخواهد داشت، تاکید کرد: درآمد مدارس در خود مدارس هزینه می شود و با توجه به اینکه هزینه تمام شده از دانش آموزان دریافت می شود، برای توسعه سایر فعالیت های مدارس مهد قرآن و تاسیس مدارس جدید بر اساس درخواستهای مکرر مردم، با مشکلات مالی مواجه می شوند.

فرماندار تبریز افزود: من به عنوان شهروند تبریزی، نظر به اهمیت جایگاه قرآن در سبک زندگی ایرانی، از خیرین می خواهم در صحنه حاضر باشند و به یاری خادمان قرآن در مجموعه هایی همچون مهد قرآن بشتابند تا با گسترش فعالیت های خود در تبریز و سایر نقاط استان، فرهنگ قرآنی را در جامعه نهادینه کنند.

وی با یادآوری اینکه مهد قرآن از زمان آغاز فعالیت تاکنون توانسته هشت مدرسه ابتدایی و راهنمایی را تاسیس کند، تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب مردم و نیاز به گسترش این فعالیت ها در نقاط مختلف شهر و مقاطع ابتدایی تا دبیرستان، خیرین پیشقدم شوند و با کمک های خود، تعداد مدارس را به نیت چهارده معصوم به چهارده مدرسه افزایش دهند.

وی با توجه به وجود عنوان غیرانتفاعی در نام مدارس صدرای مهد قرآن، اطمینان خاطر داد که از کمک های خیرین هیچ شخص یا گروهی انتفاع و نفع شخصی ندارد و حتی در صورت انحلال احتمالی موسسه و مدارس آن، تمامی موقوفات و اموال، طبق اساسنامه مهد قرآن استان، در اختیار ولی فقیه قرار خواهد گرفت.

نظرات   

 
0 #1 زمانی 1392-06-17 11:49
باسلام وخسته نباشید خدمت شما... اگه میشه لطفا شماره یکی از خیرین آذربایجان شرقی رو به این جانب لطف کنین...
نقل قول | گزارش به مدیر سایت
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی