|

دکتر پورفیض: مدارس صدرا دژ مستحکمی در برابر انحرافات است

 

 

عضو هیات امنای مهد قرآن

مدارس صدرا دژ مستحکمی در برابر انحرافات است

 

دکتر حسین پورفیض، رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و عضو هیات امنای مهد قرآن استان در گفتگو با روابط عمومی مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب، تکید کرد: مهد قرآن استان توانسته جوانانی زیادی را تربیت کند که حافظ و پاسدار قرآن هستند.

دکتر پورفیض تربیت قرآن آموزان در زمینه های مختلف قرآنی و نشر افکار و اندیشه های شهید مطهری توسط مهد قرآن را یادآور شد و گفت: به جرأت می گویم مدارس ابتدایی و راهنمایی صدرای مهد قرآن هم محیط بسیار فعال علمی و معنوی هستند که در آن عوامل مختلف برای رشد دانش آموز پیشبینی شده است.

پورفیض افزود: مهد قرآن در مدارس صدرا برای تربیت دلسوزانه، واقع بینانه، کارشناسانه و اندیشمندانه تلاش های فراوانی می کند و در برابر تهاجم فرهنگی که تهدید بزرگی است، یک سد مستحکم و دژ علمی و معنوی خوبی در برابر انحرافات به شمار می آید.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بالندگی معنوی را غیر قابل ارزیابی با متر و وزن و... دانست و گفت: فرزندانی که در مدارس صدرا تربیت می شوند، چون دل در گرو قرآن دارند و با ملات قرآن و احادیث و سیره معصومین (علیهم السلام) دیوارش بالا آمده، آن دیوار کج نمی شود و قابل اطمینان است.

وی در مقایسه با هزینه کردن برای بیماری های ظاهری و بیماری های رفتاری گفت: گاهی ضرورت ایجاب می کند برای درمان بیماری های ظاهری بدن، فرش زیر پا را نیز بفروشیم و سلامت بدن را بدست آوریم ولی هزینه کردن در زمینه تغییرات معنوی و رفتاری فرزندانمان، سرمایه گذاری ای است که در کوتاه مدت قابل ارزیابی نیست.

عضو هیات امنای مهد قرآن استان تاکید کرد: غیر انتفاعی صدرا با دیگر غیر انتفاعی ها تفاوت های اساسی دارد و این موسسه ناگزیر به استفاده از عنوان غیرانتفاعی شده، چرا که در لغت مشابه و در محتوا متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه مهد قرآن، دانش آموزان این مدارس را به عنوان مطاع، کالا و سود اقتصادی نگاه نمی کند، گفت: در مدارس صدرا چون به دنبال کسب سود نیستند، با افزایش کیفیت، در مقایسه با سایر مدارس غیر انتفاعی هزینه تمام شده دریافت می شود.

وی ادامه داد: از مردم و مسئولین دعوت می کنیم از این مدارس بازدید کرده، از نزدیک با فعالیت های آنها آشنا شوند و متولیان امر را در اداره این مجموعه ها و توسعه و گسترش آن کمک کنند.

دکتر پورفیض مدارس صدرا را یکی از زمینه های بسیار مناسب برای ورود خیرین و مسئولین جهت گسترش فعالیت ها عنوان کرد و گفت: حاضرم با استدلال ثابت کنم که کمک به توسعه و تجهیز این مدارس در امر تربیت دینی، شاید از برخی پل سازی ها و مسجد سازی ها در اولویت باشد.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی عنوان ارزشمند «تبریز شهر اولین ها» را یادآور شد و تاکید کرد: تلاش کنیم تا شهرهای دیگر در تاسیس و توسعه‌این مدل از مدارس از ما پیشی نگیرند و لازمه آن این است که سرمایه های خیرین با نظارت خود آنها در این مدارس هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه طبق اساسنامه، اعضای هیات امنا و هیات مدیره و هیچ فرد دیگری ریالی از افزایش فعالیت ها بهره ای نمی برند و تمامی دارایی ها در موسسه مهد قرآن و در جهت پیشبرد اهداف قرآنی هزینه می شود تاکید کرد: در صورت انحلال احتمالی موسسه نیز، دارایی ها به بیت المال مسلمین که ولی فقیه متولی آن است بازگشته و ریالی به شخصی، از این محل تعلق نمی گیرد که این موضوع نیز جهت اطمینان خاطر خیرین و یقین به فعالیت های موسسه بیان می شود.

دکتر پورفیض درباره دست اندکاران مدارس صدرا نیز افزود: پشت صحنه فعالیت های مدارس صدرا در واقع افراد دلسوز و کاردانی هستند که برای خود جیبی ندوخته اند بلکه نقش تربیت دینی فرزندان جامعه را دیده اند و به این نتیجه رسیده اند که یکی از راههای موثر، تاسیس اینگونه مدارس است.

عضو هیات امنای مهد قرآن استان همچنین هدایت نذر و نذورات مردم برای نشر فرهنگ قرآنی به سوی مهدهای قرآن را خواستار شد و گفت: مشارکت در فعالیت های قرآنی، اجر معنوی در پی دارد و کمک به تعلیم و تربیت دینی فرزندان جامعه امری ماندگار و موثر است که به نظر می رسد مقدم بر خرید طبل برای هیئات و بسیاری نذورات دیگر می باشد.

وی در پایان، حضور خود در مهد قرآن برای کمک به نشر فرهنگ قرآن را افتخاری بزرگ و باقیات و صالحات دانست و افزود: تاکنون خود، مادر و همسرم بسته به امکاناتی که در اختیار داریم، همیشه کمک به قرآن و اهل بیت را که هر دو در مجموعه مهد قرآن جمع شده در اولویت قرار داده ایم و قرار خواهیم داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی