|

جنبه آموزشی در مدارس صدرای مهد قرآن بر جنبه پرورشی پیشی گرفته است

 رییس آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز:

جنبه آموزشی در مدارس صدرای مهد قرآن بر جنبه پرورشی پیشی گرفته است

 

رییس آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریزکه به همراه معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از نمایشگاه رسانه های آموزشی معلمان مدارس صدرای مهد قرآن بازدید می کرد، گفت: جنبه آموزشی در مدارس صدرای مهد قرآن بر جنبه پرورشی پیشی گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی، در این دیدار که رحیم وظیفه شعاع، مدیر مهد قرآن استان، خانم لشکری، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان و دکتر اکرمی، رییس آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز را همراهی می کرد، از قسمت های مختلف نمایشگاه که آثار تهیه شده توسط معلمان این مدارس برای آموزش دروس ریاضی، علوم، فارسی، قرآن و سیره معصومین (ع) به معرض نمایش گذاشته شده بود، بازدید کردند.

دکتر اکرمی در حاشیه بازدید، در نشستی با مدیر مهد قرآن استان، این نمایشگاه را از نظر تنوع و نوآوری ها، غنی و پربار ارزیابی کرد و افزود: اینگونه فعالیت ها می تواند در کشف استعدادهای دانش آموزان بسیار موثر باشد.

وی خواستار معرفی معلمان صاحب آثار برگزیده برای تقدیر توسط آموزش و پرورش شد.

دکتر اکرمی، با اذعان به اینکه با نگاهی که در گذشته به مدارس مهد قرآن داشتم، مسایل پرورشی را مقدم بر آموزشی می دانستم ولی با آشنایی بیشتر از نزدیک با این مجموعه، مشاهده کردم که آموزش بسیار بهتر و نوآورانه تر از دیگر مدارس پیگیری می شود.

وظیفه شعاع نیز در این دیدار ضمن تاکید بر آموزش اصولی کتب درسی ابتدایی و راهنمایی در کنار توجه مناسب به مسایل پرورشی، گفت: علاوه بر مدارس، 15 سال است که در زمینه مراکز پیش دبستانی هم ورود کرده ایم و تا کنون با انتشار چندین عنوان کتاب که حاصل 9 سال کار کارشناسی است، در مراکز پیش دبستانی مهد قرآن مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: تنها ویژگی مدارس و مراکز مهد قرآن که در دیگر مدارس غیرانتفاعی یافت نمی شود، عام المنفعه بودن این موسسه و مراکز تحت پوشش آن است که تمام درآمدها به شخصی تعلق نمیگیرد بلکه در مدارس برای ارتقای کیفیت آموزش و یا در سطح شهر برای توسعه فرهنگ قرآن هزینه می شود که حتی هیات مدیره و هیات امنای موسسه ریالی از بابت حضورشان در این موسسه دریافت نمی کنند و این موضوع، بستر و ظرفیت مناسبی را برای ورود و حمایت از مدارس و مراکز مهد قرآن توسط آموزش و پرورش و خیرین می باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی