|

فروشگاه

فروشگاه قرآنی قرآن استور

آموزش 10هزار قرآن آموز در موسسه مهد قرآن استان آذربایجان شرقی

 

آموزش 10 هزار قرآن آموز در «مهد قرآن» تبريز


به گزارش روابط عمومی موسسه مهد قرآن استان آذربایجان شرقی، رحيم وظيفه شعاع، مدير مهد قرآن و عترت استان، در گفتوگو با ايکنا از آذربايجان‌شرقي، با بيان اينکه 10 هزار قرآن آموز در کلاس‌هاي آموزشي اين مهدقرآن حاضر مي‌شوند، گفت: روخواني، روان خواتي، فصيح خواني، ترتيل، قرائت، تجويد، تدبّر، حفظ، مفاهيم و تفسير از گرايش‌هاي آموزشي قلمداد مي شوند.

وي، قرآن را اصيل‌ترين کتاب براي پايه‌ريزي جامعه ارزشي دانست و افزود: قرآن، نخستين، کامل‌ترين و اصيل‌ترين کتابي است که براي تعليم ارزش‌ها و به هدف پايه‌ريزي جامعه ارزشي بر مسلمانان نازل شده است و يکي از غني‌ترين منابع ارزشي شمرده مي‌شود.
وظيفه شعاع به پايه‌هاي سنّي قرآن آموزان اين مهدقرآن اشاره کرد و گفت: قرآن آموزان در پايه‌هاي سنّي نونهال در کلاس‌هاي آموزشي حاضر مي شوند.
مدير مهد قرآن و عترت آذربايجان‌شرقي، ادامه داد: قرآن کتابي است برگرفته از علم الهي و ازلي و سخنان خالق قادر و بي‌همتايي است که آفريننده ارزش‌ها و خوبي هاست. اين کتاب ارزشمند، کوتاه‌ترين راه براي کسب ارزش‌ها و فضايل و آسان‌ترين راه براي شکوفايي فطرت و رسيدن به سعادت است.
وي با بيان نمودن تعداد مدارس قرآني اين مهد يادآور شد: مديريت15 مدرسه قرآن محور از پيش دبستاني تا پايه نهم تحصيلي، ابتدايي و دوره اول متوسطه در مناطق مخلتف تبريز اين مدارس داير است و 3 هزار نفر در اين مدارس مشغول آموزش هستند.
وظيفه شعاع، ضمن بازگو نمودن هدف اصلي کتاب هاي آسماني تاکيد کرد: هدف اصلي همه کتاب‌هاي آسماني، به ويژه قرآن، آموزش ارزش‌هاست تا پيروان اديان الهي با استفاده از معارف اين کتاب‌ها، جامعه‌اي بر پايه ارزش‌هاي الهي بنا نهند و در سايه اين ارزش‌ها، به حيات طيبه و سعادت حقيقي، يعني رضاي الهي دست يابند.

 


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی