|

کمیته امداد از تمام ظرفیت مهد قرآن برای راه‌اندازی نهضت قرآنی استفاده می‌کند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌شرقی گفت: کمیته امداد از تمام ظرفیت مهد قرآن برای راه‌اندازی نهضت قرآنی در خانواده بزرگ کمیته امداد استفاده می‌کند.

به گزارش روابط عمومی مهد قرآن آذربایجان شرقی، حسین دشتی عصر امروز، پانزدهم رمضان در محفل قرآنی ترنم وحی که به میزبانی اداره کل کمیته امداد استان و همکاری موسسه مهد قرآن آذربایجان‌شرقی و با حضور جمعی از مسئولان استان و بیش از 400 نفر از دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته امداد استان در نظر دارد فعالیت‌های قرآنی این خانواده را گسترش دهد، اظهار کرد: با توجه به سوابق درخشان و توانمندی‌های فراوان موسسه مهد قرآن استان، از تجربیات و تمام ظرفیت‌های این موسسه برای آموزش خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد نهایت بهره را خواهیم برد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی و موسسه مهد قرآن استان، خاطرنشان کرد: این محفل قرآنی آغاز راه همکاری‌های این دو مجموعه است.

دشتی، جامعه هدف این تفاهم‌نامه را در مرحله نخست 28 هزار دانش‌آموز و چهار هزار دانشجو عنوان کرد و افزود: قصد داریم با گسترش فعالیت‌ها، در مرحله دوم نیز با همکاری مهد قرآن فراتر از این آمار، به آموزش قرآن برای بیش از 80 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان اقدام کنیم.

مدیر موسسه مهد قرآن استان آذربایجان‌شرقی نیز در این محفل قرآنی بر اهمیت آموزش و قرائت قرآن کریم تاکید کرد و این همکاری را در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر آموزش عمومی قرآن برای خانواده‌ها دانست.

وی در ادامه، ماه مبارک رمضان را فرصت و هدیه مخصوص خداوند برای پاک شدن انسان‌ها از آلودگی‌ها عنوان کرد و از جوانان خواست تا فرصت ماه رمضان را قدر دانسته و قرائت روزانه قرآن را در برنامه خود داشته باشند.

بر اساس این گزارش، ترتیل قرآن کریم و خواندن قرآن به صورت حفظ و تلاوت مجلسی بخش های اصلی این مراسم را تشکیل می داد.

همچنین اجرای زیبای گروه های تواشیح و گروه بزرگ سرود خواهران از دیگر بخش های این همایش قرآنی بود.

در این همایش بزگ قرآنی اجرای زنده حافظان کل قرآن کریم از جمله میلاد عاشقی 12 ساله از بخش های برجسته و جالب این مراسم بود که مورد توجه و تشویق مسئولان، قاریان و شرکت کنندگان در این مراسم قرار گرفت.

وی که از حافظان کل قرآن کریم است از سن هشت سالگی شروع به حفظ قرآن کریم کرده و در 10 سالگی حافظ کل قرآن کریم شده است  و هم اکنون در مدرسه تیزهوشان شهید مدنی تبریز مشغول تحصیل است.

مهدی عباسی از قاریان نوجوان تبریزی هم در این مراسم آیاتی از سوره انسان را تلاوت کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی