|

استقبال ایرانیان مقیم ژاپن از برنامه های مهدقرآن آذربایجان شرقی

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم وظیفه شعاع مدیر موسسه مهد قرآن وعترت آذربایجان شرقی در گفت و گوبا خبرنگار فارس از تبریز اظهار داشت: ایرانیان مقیم ژاپن هر سال در ماه مبارک رمضان برنامه های جمع خوانی و ترتیل خوانی قرآن کریم را اجرا می کردند ولی امسال به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا و لغو شدن اجتماعات این برنامه قرآنی تعطیل شده بود.

وی ادامه داد: وقتی برنامه های قرآنی آنها تعطیل شد از اول ماه مبارک رمضان از موسسه مهدقرآن تبریز درخواست کردند تا برنامه قرانی توسط اساتید این موسسه به صورت آنلاین برایشان اجرا شود. از آن جایی که دو نفر از این عزیزان از تبریزیان مقیم ژاپن هستند این درخواست از طریق آنان مطرح شد و اساتید مهد قران نیز از این درخواست استقبال کردند.

وظیفه شعاع با اشاره به جزئیات این برنامه قرانی اظهارداشت: این برنامه قرانی با عنوان کرسی تلاوت شامل چهار مرحله است که از اول ماه مبارک رمضان  هر روز بعد از ظهر ساعت 4و 30 دقیقه به وقت ایران  که یک ساعت بعد از افطار به وقت ژاپن است این برنامه قرانی به صورت آنلاین پخش می شود.

مرحله اول این برنامه قرانی شامل  قرائت قرآن کریم توسط اعضای شرکت کننده در این برنامه و رفع اشکال و تصحیح قرائت ، مرحله دوم قرائت قرآن کریم توسط استاد رحیم وظیفه شعاع بوده و مرحله سوم  مباحث تدبر و تفسیر آیات نورانی قرآن کریم را دکتر محسن آقازاده، خانم دکتر سعادتی  و دکتر سعید وحیدی مهر بر عهده دارند و مرحله چهارم این برنامه خلاق و ابتکاری قرآن کریم نیز پاسخ به سئوالات است و پخش این برنامه قرآنی مورد استقبال ایرانیان مقیم ژاپن واقع شده است.

مدیر موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی با اشاره به مدت زمان اجرای برنامه خاطرنشان کرد: این برنامه دو ساعته بود و علاوه بر ایرانیان مقیم ژاپن مسلمانان سایر کشورها از این برنامه استفاده می کنند .

وی ادامه داد: از آنجایی که این برنامه  در بستر اینترنت و به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن zoom  برگزار می شود در هر کجای دنیا می توان به این برنامه دسترسی پیدا کرد و این روزها علاوه بر ایرانیان مقیم ژاپن مسلمانان کشورهای فرانسه و ایتالیا نیز از این برنامه استقبال می کنند.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی