|

زنگ مدارس و مراکز صدرا مهد قرآن به صدا درآمد

 

به گزارش روابط عمومی موسسه مهد قرآن و عترت استان، همزمان با سراسر کشور پانزدهم شهریور ماه مراکز و مدارس صدرا مهدقرآن نیز با حضور دانش آموزان و اولیا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بازگشایی شد.

 

رحیم وظیفه شعاع، مدیر موسسه مهدقرآن و عترت استان، در مراسم بازگشایی مراکز و مدارس صدرا مهدقرآن، با اشاره به همزمانی بهار تعلیم و تربیت و ایام سوگواری سالار شهیدان(ع)، اظهار کرد: همواره این را به یاد داریم که امام حسین (ع) تشنه آب نبود، بلکه تشنه لبیک بود.

 

وی ادامه داد: این همزمانی‌‎ها حاوی یک پیام بوده و آن این است که در بحث تعلیم و تربیت همواره ملزم هستیم و این را برای خود تکلیف می‌دانیم که از عاشورا، قیام امام و شیوه زندگی آن حضرت درس بگیریم و به دانش‌آموزان منتقل کنیم تا نسلی تربیت شود که در هشت سال دفاع مقدس و در مقابل امپریالیسم جهانی با آن همه امکانات و تجهیزات ایستادگی و افتخار آفرین باشد.

 

وظیفه شعاع گفت: امروز نام ایران با وجود متعهدین و متخصصان جهان، توانسته لرزه به اندام دشمنان بیندازد که این امر در مسیر تعلیم و تربیت و با اتکا به درس‌های حسینی انجام می‌شود.

 

وی با تبریک در پیش بودن هفته دفاع مقدس افزود: رشادت‌ها و جانفشانی‌های فرزندان عزیز ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی نمونه‌ای از نسل تربیت شده براساس مبانی قرآنی و مصداق بارز روش تربیتی اسلام بود. همان‌گونه که امام‌خمینی(ره) معلمی را شغل انبیای الهی نامیدند، امرور نیز بیش از هر زمان دیگری باید به روش تربیتی ائمه اطهار(ع) در کلاس‌های درس باید اهمیت داده شود.

 

 

 

مدیر موسسه مهدقرآن و عترت استان، تصریح کرد: امسال آغاز سال تحصیلی با سال های قبل تفاوت زیادی دارد؛ به خاطر شرایط کرونا، امسال همکاری بیشتر اولیا با معلمان و مدیران مدارس ضروری است، همچنین در کنار بحث آموزش حضوری، ارتباط در فضای اختصاصی مجازی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وظیفه شعاع، با بیان این ‌که سلامتی دانش آموزان از هر موضوعی با اهمیت‌تر است، گفت: منطق ایجاد دستگاه آموزش و پرورش، انسان سازی است و آن انسان مومن، خردمند، مجاهد، اندیشمند و اهل عمل باید متخلق به اخلاق اسلامی باشد.

 

وی افزود: در کنار تعلیم، تربیت نیز اهمیت فراونی دارد، در قرآن اگر دقت کنیم فقط در یک جا تعلیم قبل از تزکیه است، همه جا تزکیه قبل از تعلیم  است، بنابراین در کنار تعلیم باید به تربیت دانش آموزان هم توجه خاصی انجام شود که یکی از رویکر های مدارس صدرا مهدقرآن می باشد.

 

مدیر موسسه مهدقرآن و عترت استان ادامه داد: با توجه به ضرورت استفاده از فضای مجازی در ایام اپیدمی کرونا، توجه ویژه اولیا در محیط خانه دانش آموزان را از آفت های فضای مجازی مصمون می دارد.

 

وظیفه شعاع، با تاکید بر جایگاه و ارزش معلمان و مربیان گفت: معلمان و مربیان، افسران جنگ نرم کشور هستند و وجود و اصل معلم در آموزش و پرورش و اقسام مجموعه های فرهنگی باید جایگاه معلم را باید بالا ببرند.

 

 وی خاطرنشان کرد: لازم است اولیا همکاری‌ خود را با مسئولین مدارس و معلمان بیشتر کنند تا بتوان نسلی متعهد، متخصص با پشتوانه فرهنگ، اسلامی و هویت ایرانی در کشور تربیت کرد.

 

انتهای خبر/

 

  گزارش تصویری

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی